Camino de Santiago

Večer 10. júla o 20 h, v Hostinci u Klačkov bude venovaný Svätojakubskej ceste. Kolumbijčan Castor Enrique Sanchez Rodriguez nám výbornou slovenčinou porozpráva o pútnickej ceste do Santiago de Compostela na Slovensku – Camino de Santiago. Jej časť bude označená aj v našom považskom regióne.

Cesta sa začína v Košiciach a spolu s Janou Liptákovou sme práve za 5 dní prešli pútnický úsek svätojakubskej cesty do Levoče. Preto sa s vami radi podelíme o čerstvé dojmy.

„Nájsť si pierko na klobúk, prejsť všetky cesty, prekročiť hory a doliny z Východu na Západ ale hlavne objaviť slobodu byť sám sebou. Putujeme horami a dolami, lesy sú pusté, chaty zatvorené, spoločnosť nám robia iba hraboše a poplašené vtáky. Ľudí stretávame len veľmi málo, ale takmer s každým sa dáme do reči. Na mnohých miestach nie je signál, užívame si slobodu a harmóniu. Verím, že pretrvá čo najdlhšie po návrate domov.“

Lucie Meisnerová

lucie.meisner@icloud.com

Vstupné na diskusiu je 2,50 € vopred, 3, 50 € na mieste. Čakáme vás 10. júla o 20 h, v Hostinci u Klačkov. Platbu za vstupné posielajte na náš účet SK0383300000002500867910, do správy napíšte vaše meno.