Druhý dych

Šumivé vázy obstúpili vázu bez hrdla, prizerajú poháre.


Fľaše od vína chytili Druhý dych. Upcycling je kreatívna premena odpadových materiálov na nové produkty, ktoré majú umeleckú alebo environmentálnu hodnotu. 

Pablo Picasso v roku 1942 premenil bicykel na býčiu hlavu.

Jeden z najznámejších umelcov afrického Beninu Romuald Hazoumé vytvoril z plastových kanystrov a ďalšieho „západného“ odpadu tradičné africké masky.

Spoločenský postoj alebo umenie?

Lampa z demižónu
Stolná lampa Demijohn 49 €

Či už vás naše produkty privedú k zamysleniu nad nadbytočnou spotrebou, alebo sa vám páčia ako dizajnové kúsky, vedzte, že ich kúpou nám prispejete na projekt Sad u Harušťákov

Každú fľašu zbierame z rôznych lokácií. Už ich máme plný sklad.
Ku kontajnerom sme ešte nenastúpili 🙂

Stolná vínová lampa 45 €.
Voňavá sviečka vo fľaši od vína 20 €.

Zuzana Kopanicová odlieva sviečky z včelieho vosku a panenského kokosoveho oleja do fliaš od vína, ktoré chytili Druhý dych. Tento čisto prírodný produkt sa vyrába zo 100 % včelieho vosku a panenského kokosového oleja v pomere 1:1. Oproti  bežným parafínovým sviečkam, včelí vosk horí výrazne dlhšie. Vyžarovanie plameňa možno prirovnať ku energii slnečného žiarenia. Oceníte ju najmä v chladných ročných obdobiach. Čistí vzduch, pohlcuje drobné baktérie, peľ, prach alebo alergizujúce látky. Má pozitívne účinky pri alergiách a astmatických príznakoch  Krásna vôňa včelieho vosku navodí harmonickú pohodu.

Váza Súperi

váza Súperi 24 €
Krehké súperenie vínových fliaš sa pretavilo do vázy. Zvýšili sme hodnotu odpadu novou funkciou.
Víno sa vypilo a jeho upravené obaly slúžia ďalej ako výnimočná váza. Konfrontácia dvoch vínových fliaš splodila vázu.
Predmety bežnej spotreby povýšili na interiérový dizajnový doplnok.

Z nevratných vínových fliaš sú poháre

Každý pohár má iné dno i hrúbku skla. Okraj je starostlivo obrúsený, aby sa z nich dobre pilo. Poháre sú z rôznych vínových fliaš, ktoré zvyčajne končia svoju púť v kontajneri so sklom. Logistika a zásobovanie fľašami nie sú jednoduché. Nechodíme do skladu kúpiť kilogramy skla. Výška pohára je 8 cm a váži 270 g alebo 14 cm a váži 350 g. Uveďte do poznámky výšku, ktorú ste si vybrali.

Svietniky

Pri výrobe pohárov nám zostávalo množstvo hrdiel od fliaš. Preto vznikol spojením dvoch hrdiel korkovou zátkou nový spojený svietnik.  

Vázy z vínových fliaš

Fľaša od šumivého vína má elegantný tvar. Môžete ju používať ako vázu alebo karafu. Každej fáze projektu sa venuje veľa ľudí, ktorí sa starajú o všetky jemné detaily od zberu originálnych fliaš až po návrh a výrobu. Okraj je starostlivo obrúsený.

Usilujeme o trvalo udržateľný spôsob života preto fľaša od vína povýšila svoju funkciu o nový rozmer. Okraj netradičnej vázy je starostlivo obrúsený.

Karafa z vínovej fľaše

Máme radi víno. Zber originálnych fliaš je naše hobby. Z tejto fľaše od vína sme vyrobili karafu. Výška je 18 cm a váži 380 g.

Karafa za 15,90 €

Prerezali sme vínovú fľašu na dve časti a vznikol kvetináč. Okraje sú starostlivo obrúsené a v mieste  kde sa časti dotýkajú je silikónové tesnenie proti vyštrbeniu. Počas výroby musí fľašu zobrať do ruky celý rad remeselníkov, ale aj tak sa snažíme, aby cena bola čo najprístupnejšia.

Vešiak na kabáty z vínových fliaš udrží troch až štyroch chlapov.

Vešiak na tri kabáty za 99 €
Vešiak 4 za 129 €

Ovocné stromy, ktoré prestali rodiť, získali druhý dych ako mydelničky. Môžete si vybrať hranatú, oblú alebo dlabanú. Čerešničkou na torte je retro orechová magnetická mydelnička na stenu. Prilepíte ju silnou obojstrannou lepiacou páskou a potom už stačí len nehcať si vrchnák od piva, zaryť ho do mydla a priložiť k spodnej strane mydelničky.

Objednávajte si na mailovej adrese lucie.meisner@icloud.com alebo v predajni HOSTINEC U KLAČKOV pod Veľkou Javorinou.