Druhý dych

Druhý dych

Kúpou fliaš, ktoré chytili Druhý dych nám prispejete na projekt Sad u Harušťákov. Každú fľašu zbierame z rôznych lokácií. Už ich máme plný sklad. Ku kontajnerom sme ešte nenastúpili 🙂

Stolná lampa Demijohn 60 €
Stolná vínová lampa 45 €.

Z nevratných vínových fliaš sú dvojdecové alebo trojdecové poháre.

Každý pohár má iné dno i hrúbku skla. Okraj je starostlivo obrúsený, aby sa z nich dobre pilo. Poháre sú z rôznych vínových fliaš, ktoré zvyčajne končia svoju púť v kontajneri so sklom. Logistika a zásobovanie fľašami nie sú jednoduché. Nechodíme do skladu kúpiť kilogramy skla. Výška pohára je 8 cm a váži 270 g alebo 14 cm a váži 350 g. Uveďte do poznámky výšku, ktorú ste si vybrali.

Vázy z vínových fliaš

Fľaša od šumivého vína má elegantný tvar. Môžete ju používať ako vázu alebo karafu. Každej fáze projektu sa venuje veľa ľudí, ktorí sa starajú o všetky jemné detaily od zberu originálnych fliaš až po návrh a výrobu. Okraj je starostlivo obrúsený.

Usilujeme o trvalo udržateľný spôsob života preto fľaša od vína povýšila svoju funkciu o nový rozmer. Okraj netradičnej vázy je starostlivo obrúsený.

Karafa z vínovej fľaše

Máme radi víno. Zber originálnych fliaš je naše hobby. Z tejto fľaše od vína sme vyrobili karafu. Výška je 18 cm a váži 380 g.

Karafa za 15,90 €

Prerezali sme vínovú fľašu na dve časti a vznikol kvetináč. Okraje sú starostlivo obrúsené a v mieste  kde sa časti dotýkajú je silikónové tesnenie proti vyštrbeniu. Počas výroby musí fľašu zobrať do ruky celý rad remeselníkov, ale aj tak sa snažíme, aby cena bola čo najprístupnejšia.

Vešiak na kabáty z vínových fliaš udrží troch až štyroch chlapov.

Vešiak na tri kabáty za 99 €
Vešiak 4 za 129 €

Ovocné stromy, ktoré prestali rodiť, získali druhý dych ako mydelničky. Môžete si vybrať hranatú, oblú alebo dlabanú. Čerešničkou na torte je retro orechová magnetická mydelnička na stenu. Prilepíte ju silnou obojstrannou lepiacou páskou a potom už stačí len nehcať si vrchnák od piva, zaryť ho do mydla a priložiť k spodnej strane mydelničky.

Objednávajte si na mailovej adrese lucie.meisner@icloud.com

Druhý dych si môžete kúpiť aj v:

VOLAVKA … pre bratislavské kaviarenske duše… miesto na Miletičke poctivo tvorené , srdcom vedené … Koncept kvalitnej výberovej kávy pre každého, lokálnych produktov, koláčikov, slovenských vín až po malých pivných nadšencov…

DOBRODEJKA drevené mydelničky nájdete v Starej Turej. Ak poznáš striedmosť v jedle, zdravý životný štýl je pre teba viac ako len módna záležitosť, a k prírode pristupuješ s úctou, poď ďalej.